Verilerimiz Güvende Mi?

Verilerimiz Güvende Mi?

Artık bütün özel bilgilerimiz dijital dünyada yer alıyor. Bazen zorunlu olarak, bazen de kendi ellerimizle dikkatsizce en önemli bilgilerimizi dijital ortama aktarıyoruz. Aktardığımız bilgilerimizi, bizden izinsiz olarak, ticari gelir elde etmek için, şirketlerle paylaşan birçok uygulama bulunuyor. Kişilerin Verilerin Korunması Kanunu ile bu anlamda birçok problem engellenmiş olsa da tehlike tamamen geçmiş değil… Burada önlem alması gereken tabi ki bir kullanıcılarız…

İlk baharın ilk ayı mart sayımızın kapağında “Kişisel verilerimiz koruma altında mı?” sorusunu soruyor ve kanunla getirilen yenilikler ile almamız gereken ilave tedbirleri okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Kapak haberimiz dışında 122 sayısına ulaşan Bağlantı Noktası dergisinde; ulaştırma, iletişim ve teknoloji dünyasında yaşanan en yeni gelişmeleri okuma şansınız bulunuyor. Daha fazlası için www.baglantinoktasi.com.tr adresine ve sosyal medya hesaplarımıza da göz atabileceğiniz hatırlatmasında bulunarak, okumanızın keyifli olmasını diliyoruz.

Hoşçakalın.

Ahmet Selim