Sosyal Medya İle Değişen Tatil Anlayışımız

Sosyal Medya İle Değişen Tatil Anlayışımız

Türkiye, dünyada sosyal medyanın en yoğun kullanıldığı ülkelerden biri. Bu durum birçok sektörü dönüştürürken, turizm sektörü de bu dönüşümden nasibini almış görünüyor. Bugün artık sosyal medyada yapılan paylaşımlarla daha önce hiç gidilmeyen yerler kullanıcıların tatil rotalarına girebiliyor, bu mecrada yapılan bir olumsuz yorum rotada değişiklik yaptırabiliyor.

Turizm konusunda ülkemizin çatı kuruluşu Kültür ve Turizm Bakanlığı da bu dönüşümün farkına vararak reklam kampanyalarını dijitale döndürüyor. Geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un yaptığı, “Offline tanıtıma çok önem verildi bugüne kadar, doğruydu da ama artık geldiğimiz çağda ‘offline’ın çok çok etkisi yok. 2019 itibarıyla reklam bütçelerimizin ciddi şekilde arttığını göreceksiniz, reklam kampanyalarımızın şeklinin değiştiğini göreceksiniz. Çağa uygun ‘YouTuber’lar, ‘trendsetter’lar gibi sosyal medyada ses getirecek tanıtım kampanyaları yapacağız. Türkiye’nin algısını değiştirecek, turizm algısını değiştirecek çalışmalar yapacağız.” açıklaması da bu durumu teyit eder nitelikte. Biz de kapak dosyamızda, sosyal medyanın turizm sektörünü etkilemesini ayrıntıları ile okuyucularımızın ilgisine sunuyoruz.  

Nisan sayımızda ayrıca; uçak fobisi için sunulan sanal gerçeklik, yeni bir gelir kapısı olan sosyal medya canlı yayınları ve emojilerin hayatımıza etkisi gibi konuları da ele aldık. 

Dergimizin 123. sayısına ve önceki sayılarına www.baglantinoktasi.com.tr adresi ve sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

ÖZÜR VE DÜZELTME

Dergimizin 122. sayısında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın birimlerinin değişen yöneticileri ile ilgili yaptığımız haberde; sehven, PTT AŞ Genel Müdürü de değişen isimler arasında sayılmıştır. PTT AŞ Genel Müdürü Sayın Kenan Bozgeyik, görevini başarı ile sürdürmekte, PTT AŞ de dergimizin her sayısında başarıları ile yer almaktadır. Yanlışlıktan ötürü Sayın Kenan Bozgeyik, PTT AŞ çalışanları ve okurlarımızdan özür dileriz.