Öğrencilerin Sanal Öğretmenleri

Öğrencilerin Sanal Öğretmenleri

Okullar açılıyor, hayatının dönüm noktasında olanlar, yeni başlangıçlar, sınavlar derken aslında ritmi aynı; ritme etki eden enstrümanları farklı olarak hayat devam ediyor.

Bağlantı Noktası dergisinin eylül sayısında, öğrencileri ve yeni nesil ders çalışma yöntemlerini kapak sayfalarımıza taşıyoruz. Teknolojinin hayatın her alanını değiştirdiği günümüzde, öğrencilik hayatına etki etmemesi düşünülemez. Eskiden var olan dershaneler belki hala var, özel ders alan öğrenciler de, internetten ders anlatan hocalar da… Ama artık bu eğitim destek enstrümanlarına bir yenisi daha eklenmiş durumda: Birebir dershanelerin aplikasyonları. Yani artık öğrenciler bir dershaneye gitmek yerine, telefonlarına, çoğu zaman ücretsiz olarak, yükledikleri aplikasyonlarla derslerini öğrenip, anında sorularını iletip, çözümlerine erişebiliyor. Hatta bu uygulamalar, anında, zaman, mekân bağımsız olarak kullanılabildiği için dershane ve özel öğretmenlere göre bazı noktalarda avantajları bile olabiliyor. Detaylar kapak haberimizde…

Bağlantı Noktası, bu ay yine dopdolu bir içerikle, okuyucularına, iletişim ve ulaştırma konularında yaşanan son gelişmeleri sunuyor.

Keyifli okumalar dileği ile…

Hoşçakalın.