Yılın En Çok Konuşulan Ünlüleri

Yılın En Çok Konuşulan Ünlüleri

2018 kimileri için iyi, kimileri için de kötü bir yıl olarak hafızalara kazındı. Ünlüler dünyasının yıldızları ise genellikle sansasyonel haberlerle gündeme geldi. Ünlü şarkıcı Sıla’nın oyuncu Ahmet Kural tarafından şiddete uğraması uzun süre konuşulurken, Demet Akalın-Okan Kurt ve Acun Ilıcalı-Şeyma Subaşı çiftinin boşanması en çok okunan haberlerin ilk sıralarında yer aldı. Evlenen, boşanan, aldatan, baba olan, şiddete uğrayan, intihara kalkışan…

İşte 2018 yılında ünlüler dünyasının en çok konuşulan isimleri ve haberleri:

SEREN SERENGİL

HAPİS ŞOKU YAŞADI

Hiç şüphesiz bu yılın en çok konuşulan ünlülerin biri Seren Serengil’di. Gülben Ergenle arasında yıllardır devam eden magazinsel savaş, giderek büyüdü ve en nihayetinde yargıya taşındı. Gülben Ergen, sosyal medya hesaplarından kendisiyle ilgili hakaret dolu paylaşımlarda bulunan Salkım ve Serengil’e dava açtı. Cumhuriyet savcılığının talebini değerlendiren İstanbul 11. Aile Mahkemesi, Seren Serengil hakkında, 3 gün hapsine karar verdi. Serengil, karar neticesinden üç gün hapis yatarak magazin tarihinde bir ilke imza attı.

 

DEMET AKALIN-OKAN KURT

HACİZ ŞOKU BOŞANMAYI GETİRDİ

Demet Akalın ve Okan Kurt, 23 Nisan 2012 tarihinde nikâh masasına oturmuştu. Geçtiğimiz yıllarda Okan Kurt’un işleri bozuldu ve aile şirketleri olan Martaş Lojistik piyasaya yaklaşık 150 milyon TL borçlandı. Borçların ödenmemesi üzerine çiftin Beykoz’daki evlerinde haciz işlemi uygulandı. Akalın’ın evinin Okan Kurt’un abisinin ofisiymiş gibi gösterilmesi Akalın’ı çileden çıkardı. Savcılığa başvuran çift 10 dakikada boşandı. Boşanmaları günlerce konuşulan çiftin ayrılıkları kısa sürdü. Kızları Hira’nın sosyal medyadan, “Annemle babam havaalanına Paris’e gittiler. Bana oyuncak alacaklar.” paylaşımı barışmayı ifşa etti.

SILA-AHMET KURAL

YILIN ŞİDDET OLAYI

Yılın magazin olaylarından en çarpıcı olanı Sıla ve Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayı idi. Şarkıcı Sıla Gençoğlu, fiziksel şiddet gördüğünü iddia ettiği oyuncu sevgilisi Ahmet Kural’dan şikâyetçi oldu. Sıla, saldırıya ilişkin olarak karakola gidip darp raporu aldı. Vücudundaki morluklar tespit edildi ve ünlü şarkıcı daha sonra savcılığa başvuruda bulundu. Mahkemeden Kural’ın üç ay süresince kendisine yaklaşmamasına yönelik koruma kararı aldırdı.

ARDA TURAN-BERKAY

FUTBOLCU-SANATÇI KAVGASI

Futbolcu Arda Turan’ın, şarkıcı Berkay ile yaşadığı kavga yılın en çok konuşulan olayların başındaydı. Arda Turan’ın, Berkay’ın eşi Özlem Ada Şahin’i taciz ettiği iddiası ile başlayan kavga, hastanede silahlı yüzleşmeye kadar uzamıştı. Sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan Turan, “İzin günümde arkadaşlarımla gittiğim bir mekânda yaşadığımız tartışmanın sebebi bir ‘namus’ konusu gibi haberleştiriliyor. Basit bir tartışma yaşanmıştır, doğrudur ama sebebi anlatılan şekilde değildir. Böyle bir şeyin olması da mümkün değildir. Her iki tarafa da geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.

ACUN ILICALI-ŞEYMA SUBAŞI

BOŞANMALARI KADAR NAFAKALARI DA KONUŞULDU

Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı çifti de bu yılın jet hızıyla boşanan ünlülerden. Evlendikleri günden bu yana magazin gündeminden düşmeyen ikilinin evlenmesi gibi boşanması çok konuşuldu. Boşanmanın ardından çift, aralarında 7 maddelik suskunluk protokolü imzaladı. Protokolde en çok konuşulan detay ise Subaşı’na 115 bin TL yoksulluk, Melisa’ya ise 10 bin TL iştirak nafakası olarak her ay 125 bin TL ödenmesi oldu. Ancak 29 yaşındaki Subaşı evlenirse 115 bin liralık nafakası ödenmeyecek.

TARKAN

BABA OLDU

Sosyal medya hesabından baba olacağını duyuran ünlü ismin videosu milyonlar tarafından beğenilerek izlendi. Tarkan, Tarkan 14 Temmuz’da dünyaya gelen kızlarının mutlu haberini Twitter’dan, “Kızımız Liya dünyaya geldi. Güneş gibi doğdu hayatımıza. Tarifi kelimelerle mümkün olmayan çooook güzel duygular içindeyiz…” mesajı ile duyurdu.

MURAT BAŞOĞLU

SKANDALLARA İMZA ATTI, HAYATINI KARARTTI

Ünlü sunucu Murat Başoğlu, bu yaz teknede bir kadınla samimi bir şekilde görüntülenmiş. Kadının Murat Başoğlu’nun öz yeğeni olduğu iddia edilmiş, ancak Murat Başoğlu bu iddiaları yalanlamıştı. İddiaların doğru çıkması, ünlü sunucunun öz ağabeyinin kızı Burcu Başoğlu Kabadayı’yla olduğu iddiası Türkiye’de şok etkisi yaratmıştı.

HADİSE

ANNESİ İNTİHAR ETTİ

Hadise’nin annesi Gülnihal Açıkgöz’ün intihar girişimi de gündemi sarsan olaylardan biriydi. Hadise, basın danışmanı aracılığıyla, “İntihar yok, gıda zehirlenmesi.” diyerek bu iddiayı yalanlasa da acı gerçeği Hadise’nin annesinin veda mektubu ortaya çıkardı. İlaç içerek hayatına son vermeye kalkan Gülnihal Açıkgöz son anda hayata döndürüldü.

ALEYNA TİLKİ

ÇALINTI ŞARKI İDDİALARIYLA GÜNDEME GELDİ

Emrah Karaduman ile ortak çalışması olan ‘Dipsiz Kuyum’ şarkısının klibi Youtube üzerinden yayınlanmıştı. Kısa zamanda milyonlarca kişi tarafından izlenen klip kafaları karıştırırken de şarkının çalıntı olduğu iddiaları ortaya atılmıştı. Genç şarkıcı tüm bu iddialara rağmen Fizy Müzik ödüllerinde en iyi çıkış yapan sanatçı ve en iyi video klip ödüllerinin sahibi olmuştu. Açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Aleyna Tilki bu yılın adından en çok söz ettiren ismi oldu.

NİHAT DOĞAN

TACİZ SKANDALI İŞİNDEN ETTİ

Ünlü türkücü Nihat Doğan iki çocuğu alıkoymak iddiasıyla gözaltına alınmış ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. Serbest kalmasının ardından haberi yapan Kanal D haberi spikeri Buket Aydın ve Demirören Grubu hakkında sert açıklamalarda bulunmuştu. Olayla ilgili adli soruşturma sürerken Beyaz TV yönetimi Nihat Doğan’ın ‘Söylemezsem Olmaz’ programındaki görevine son verdi. İlginç söylemleriyle her zaman gündemde öne çıkmayı başaran Doğan, bu yılın yine en çok konuşulan ünlülerinden oldu.