TÜRKSAT Hızlı İnternet ve Kullanıcı İhtiyaçlarına Yönelik Servisleriyle Göz Dolduruyor

TÜRKSAT Hızlı İnternet ve Kullanıcı İhtiyaçlarına Yönelik Servisleriyle Göz Dolduruyor

Türksat Kablo’nun yenilikçi internet hizmeti Kablonet, Steam’in güncel veri ve kullanım istatistiklerinde yer alan bilgilere göre Türkiye’de en hızlı internet bağlantısını sağlıyor. Buna göre Kablonet, Türkiye genelinde ortalama 19.5 Mbps hız ile lider konumda. Yalnızca hızlı internet sunmakla kalmayan Kablonet, aynı zamanda kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarına yönelik servisleriyle de öne çıkıyor.  Nitro, Uyku Yok, Upload Paketi gibi ekstra hız ve kota seçeneklerinin yanı sıra Güvenli İnternet Hizmeti’yle sosyal ve dijital medya kullanımının giderek yaygınlaştığı günümüzde çocukları da zararlı içeriklerden koruyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından hazırlanan Güvenli İnternet Hizmeti ile Kablonet’in sunduğu Çocuk Profili sayesinde çocuklar, sadece içeriği onaylanmış sitelere erişebiliyor ve internetin tüm olumsuz içeriklerinden tamamen korunuyor. Ayrıca kullanıcılar dilerlerse aile profilini de seçebiliyor.

TV PLATFORMUNDA İLKLER 

Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak hizmetlerinde en yeniyi yakalamayı hedefleyen Türksat Kablo, yerli ve yabancı 200’e yakın kanal seçkisine sahip yayın platformu KabloTV ile de ilklere ve yeniliklere imza atıyor. Dünyanın önde gelen belgesel kanallarından biri olan National Geographic’in bilim, macera ve keşif dalında merak uyandıran prestijli yapımlarını içeren yeni “seç izle” servisi National Geographic+, yüzlerce belgeselden oluşan geniş arşiviyle Türkiye’de ilk defa KabloTV’den sunuluyor. Ayrıca sinemadan oyuna, belgeselden dövüş sporlarına kadar her zevke hitap eden zengin içerikleriyle Filmbox Live, en seçkin filmleri ve tematik eğlence kanallarıyla KabloTV i-kutu da dahil sahip olunan her ekrandan istenilen zamanda erişilebilecek şekilde hizmet veriyor.

DİJİTAL YENİLİKLER VE DİJİTAL DÜNYA

KabloTV, gün geçtikçe gelişmekte olan dijital dünyanın gerekliliklerini yakalayan yenilikçi hizmeti interaktif TV alıcısı i-Kutu ve KabloWebTV hizmetiyle de kullanıcılarına alternatifler sunmaya devam ediyor. i-Kutu’daki “Seç İzle” özelliği ile kullanıcılar KabloWebTV arşivinden kullandıkları paketler dahilinde istedikleri içeriği izlerken, “Durdur İzle” özelliği ile de canlı yayını durdurarak kaldıkları yerden izlemeye devam edebiliyor. Gelişmiş yayın seçeneklerinin yanı sıra i-Kutu, farklı kullanıcı profil ve alışkanlıkları için çeşitli kumanda seçeneklerini bünyesinde barındırıyor. Çocuk Kumandası ile yalnızca çocuklara yönelik kanallar izlenebilirken, tüm özellikleri daha az tuş yardımıyla kullanmayı tercih eden kullanıcılar için geliştirilen Kolay Kumanda ile yalnızca en sık kullanılan basit işlevlere erişilebiliyor. “Sesle Yazdır” özelliğine sahip olan akıllı kumandayla ise, kullanıcılar kumandaya konuşarak ekrana yazdırabiliyor ve kanal değiştirebiliyorken, “Tek Kumanda” özelliğiyle kumanda karmaşasından kurtularak temel işlevleri yönetebiliyor. i-Kutu ile TV ekranında interaktif bir deneyim sunan KabloWebTV de, kategorilere ayrılmış şekilde tüm içeriklere internet üzerinden (bilgisayar, tablet, cep telefonu gibi cihazlar ile) istenilen yerde ve zamanda erişim sağlıyor.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNDE ZİRVE

Kullanıcılarına sunduğu kaliteli, yenilikçi ve ekonomik hizmetin yanı sıra müşteri memnuniyetini de her zaman en önde tutmayı hedefleyen Türksat Kablo, Türkiye’nin müşteri memnuniyetini ölçen platformu sikayetvar.com tarafından dördüncüsü düzenlenen A.C.E Awards 2019  “Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri” töreninde “Dijital Platform” ve “İnternet Servis Sağlayıcıları” alanlarında KabloTV ve Kablonet markaları ile dördüncü kez birincilik ödülü alarak bu konudaki iddiasını da bir kez daha kanıtladı.