Türkiye’nin Yolunu Açmayı Sürdüreceğiz

Türkiye’nin Yolunu Açmayı Sürdüreceğiz

Göreve başlamasının ardından ilk açıklamasını yapan Adil Karaismailoğlu, küreselleşme ve teknolojik gelişmelere paralel olarak hızla gelişen ulaştırma altyapısının, ekonomik kalkınmanın itici unsuru ve toplumsal refahın da en önemli göstergelerinden birisi olduğunu söyledi.

Bu nedenle dünya genelinde pek çok ülkenin temel gündem maddesinin ulaşım modlarının geliştirilmesi ve ülkelerin uluslararası alandaki konumunun güçlendirilmesi olduğunu aktaran Karaismailoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hükümetimizin ve bakanlığımızın ulaşım altyapısında gerçekleştirdiği her proje ve milletimize sunduğumuz her hizmet de küreselleşen dünyada ülkemizin rekabet gücünü artırmaktadır. 18 yılı aşkın süreçte de hükümetimiz; sürekli gelişen ve değişen, dinamizmini asla kaybetmeyen bir irade ile hizmet üretmeye devam etmektedir. İnanıyorum ki hizmet ve yatırımla geçen seneler Türkiye’nin aydınlık geleceğine daha büyük bir heyecan ve özgüvenle bakmamızı sağlamaktadır. Ülkemizin ve milletimizin yaşam serüveninde başarılarla geçen bu 18 yılda da nice yol arkadaşlarımız oldu. Hala bu ülke için hizmet bilinciyle çalışan kader arkadaşlarımızla aynı yolda ilerliyoruz.” ifadesini kullandı.

Bakan Karaismailoğlu açıklamasına şu şekilde devam etti: Ülkemiz bu süreçte nice badireleri göğüsledi ve göğüslemeye de devam etmektedir. Bunlara hep beraber tanık oluyoruz. Bizler değerli yol arkadaşlarımızla birlikte, aynı coşkuyla ve aynı özveriyle tüm badireleri atlatarak milletimiz için çalışmayı, Türkiye’nin yolunu açmayı sürdüreceğiz. Kararlılıkla, heyecanımızı ve hizmet bilincimizi daha da derinleştirerek yolumuza devam edeceğiz.