Türkiye’nin Gururu Yerli ve Milli Silahlar

Türkiye’nin Gururu Yerli ve Milli Silahlar

Türk Savunma Sanayii, uluslararası platformda lider ve yol gösterici bir Türkiye için, bölgesinde ve dünyada değişen koşullar karşısında ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Bağlantı Noktası dergisinin ekim sayısında, yerli ve milli teknolojilerle üretilen savunma sanayii araçlarını kapak sayfalarımıza taşıyoruz. Türkiye’nin bu alanda son yıllarda dikkat çeken başarısı ve gelişimi sektör verilerine de yansımış durumda. 2002 yılında sadece 62 savunma projesi yürütülürken, bugün bu sayı 700’e yaklaşmış durumda. 2002 yılında yaklaşık 5,5 milyar dolar bütçeli savunma projeleri yürütülürken gelinen noktada yaklaşık 11 katlık bir artış ile 60 milyar dolarlık proje hacmine ulaşıldı. Söz konusu rakamın ihale süreci devam eden projeler de göz önüne alındığında 75 milyar doların üzerinde bir büyüklüğe ulaşılacağı öngörülüyor.

Bu rakamların yansıması olarak bugün dünyanın en büyük savunma şirketleri listesinde 5 Türk firması yer alıyor.

Detaylar kapak haberimizde…

Bağlantı Noktası, bu ay yine dopdolu bir içerikle, okuyucularına, iletişim, teknoloji, güvenlik ve ulaştırma konularında yaşanan son gelişmeleri sunuyor.

Keyifli okumalar dileği ile…

Hoşçakalın.