Telegram Artık Çok Daha İşlevsel

Telegram Artık Çok Daha İşlevsel

Günümüzde sıkça kullandığımız mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram yeni sunulan 6.3 sürümü ile birlikte artık daha işlevsel.

Telegram uygulamasına yeni gelen güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar profil resmi yerine profil videosu kullanabilecek. Bu özellikle birlikte profil videosu kullandığınız zaman birisi profilinize girince profil resmi yerine kısa bir video oynatılacak.

Ayrıca artık daha önce kullandığınız profil resimlerinizi ve videolarınızı inceleyebilecek, bunları da ana profil resmi olarak kullanabileceksiniz. Eklenen bir diğer özellik ise ön kamera ile çekilen herhangi bir resim yada video artık medya düzenleyicide yumuşak ten seçeneği ile düzenlenebilecek.

Güncelleme ile birlikte gelen diğer özelliklere bakacak olursak, bilindiği üzere Telegram birkaç yıldır dosya yükleme sınırını 1.5 GB olarak tutuyordu ancak bu güncelleme ile birlikte bu sınır 2 GB’a çıkarıldı. Ayrıca Telegram, kişilerinizle aranızdaki mesafeyi belirten yakındaki kişiler özelliğini de geliştirmeye başladı.

Artık biri size bir fotoğraf gönderdiğinde sohbete girmeden fotoğrafın küçük resmini görebileceksiniz. Güncelleme ile birlikte gelen son yenilik ise uygulamadaki müzik çalar kısmı sadece Android kullanıcıları için yeniden tasarlandı. Güncelleme ile gelen başka bir yenilik bulunmuyor. Yenilikler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.