TATİL ROTANIZI BURCUNUZ BELİRLİYOR

TATİL ROTANIZI BURCUNUZ BELİRLİYOR

Burçlar, insanların beğenilerini belirlerken her burç kendine özel bir seyahat tarzına sahip. Örneğin maceraya bayılan Koçlar için Floransa, konforu seven için Boğalar Yunan Adaları, doğaya ve denize düşkün Yengeçler için Kuzey Afrika en iyi tatil rotaları olarak tarif ediliyor…

Yengeç, Koç, Arslan her biri birbirinden farklı özelliklere sahip burçlar olarak biliniyor. Birbirinden farklılık gösteren bu burçlar insanların beğenilerini ve özelliklerini ortaya koyuyor. Örneğin balıklar romantik, Koçlar ve Yaylar maceracı kimlikleri ile öne çıkarken, her burcun seyahat tercihleri bile birbirinden farklılık gösteriyor. Hangi burcun tatilini hangi tatil bölgesinde geçirmekten keyif alacağı sorusunun yanıtını astrologlara sorduk ve şu yanıtları aldık:

OĞLAK: HİNDİSTAN, BRÜKSEL

Gereğinden fazla tedbirli olmalarıyla ünlü Oğlaklar için Hindistan, zengin tarihi ve gelenekleriyle ilgi çekici bir tatil seçeneği sunabilir. Çok renkli insanlar ve bambaşka bir kültür Oğlakları heyecanlandırırken her yıl değişik festivallerin yapıldığı Brüksel, gezerken eğlenebilecekleri bir ülke…

KOVA: MOSKOVA, İSRAİL

Rahatına düşkün ve aynı zamanda sürprizleri seven Kovalar için hareketli ve lüks yerler tatil için uygun rotalar… Sıcakkanlı insanların ülkesi İsrail, Kova burcunun ideal tatil mekânı olurken Moskova Kovalara ilginç günler yaşatabilir.

BALIK: KARADENİZ, PORTEKİZ

Romantik ve tutkulu Balıklar için Portekiz ve Karadeniz kıyıları, limanları ile vazgeçilmez tatil rotaları. Karadeniz’in doğal güzellikteki kıyıları ve yüzlerce çeşit balık, Balık burcunun iştahını kabartacak yerlerin başında geliyor.

KOÇ: FLORANSA, SANAT TURLARI

Maceracı kimlikleri ile bilinen Koçlar, alışveriş merkezlerini keşfetmeyi, ekstrem sporları denemeyi, mönüyü anlamadan yemek siparişi vermeyi severler. Çok uzaklara gitmeden yeni yerler keşfetmek bu burcun en çok keyif alacağı şeyler… Bunun için Floransa, Koçlar için uygun bir tatil destinasyonu oluyor.

BOĞA: BODRUM, YUNAN ADALARI

Konforu ve eğlenceyi seven Boğalar için, Bodrum ve Yunan Adaları öneriliyor. Yunan Adaları’ndaki misafirperver yaklaşım, eşsiz manzara Boğaların kendini evlerinde hissetmesini sağlar. Ayrıca sirtaki yaparak Yunan gecelerinin tadını çıkarmak da Boğaları memnun edecektir. Türkiye’de ise Bodrum’da Boğalara hitap eden birçok güzel koy ve küçük köy bulunuyor.

İKİZLER: SARDUNYA, LONDRA

Değişkenlikleriyle bilinen İkizlerin gideceği yerler değişik ve eğlenceye teşvik edici yerler olmalı. Konuşkan insanların, eğlence ve dinlencenin bir arada olduğu yerler; Sardunya Adası ve Londra öneriliyor. Ada insanlarının sıcakkanlılığı ve adanın güzellikleri İkizler burcu insanının başını döndürecek özellikler olarak sıralanıyor.

YENGEÇ: KUZEY AFRİKA, DENİZ KIYILARI

Su burcu insanı olan Yengeçlere deniz kıyıları, tarihi ve doğal güzellikleri ile Kuzey Afrika öneriliyor. Yengeçler otelde kalmak yerine villada tatilini geçirmeyi tercih ederler. Kuzey Afrika’nın yemeklerini denemek, oradan bolca evlerine hediyelikler götürmek de onları mutlu edecektir. Ayrıca tüm sahil kesimi ve doğal güzelliklere sahip yerler Yengeçler için ideal tatil rotaları.

ASLAN: İTALYA’YA…

Aslan burçları tatil yapmayı ve tatil yaparken de lüks bir otelde konaklamayı severler. Aslanların en hoşlandıkları şeyler arasında yiyip-içmek ve gün içinde oyunlar oynamak gelir. Yemekleri, tutkusu ve iklimiyle İtalya Aslanların her yıl tercih edecekleri, gitmekten büyük keyif alacakları tatil rotası oluyor.

BAŞAK: PARİS, HİNT ADALARI

Titiz kişilikleri ile bilinen Başaklar, seyahate çıkarken her şeyi en ince ayrıntısına kadar organize ederler. Ayrıca tek kişilik otel odalarında konaklamayı severler. Paris, sistematik şehir planı, temiz ve planlı caddeleriyle tam Başaklara göre. Batı Hint Adaları da Başakları etkileyecek rotalardan.

TERAZİ: KANADA, KOPENHAG

Burçlar arasında Teraziler, uyum ve dengeye düşkünlükleri ile biliniyor. Bu nedenle sakin ve huzurlu yerler Teraziler için ideal tatil rotaları. İki farklı dilin uyum içinde konuşulduğu Kanada, Teraziler için ideal rota. Kopenhag ise, zevk düşkünü âşık teraziler için öne çıkar rota olurken, şehirdeki düzen ve uyum onları mutlu edecektir.

AKREP: FAS, KAPADOKYA

Akrepler, heyecan ve merak uyandırıcı yerleri tercih ederler. Fas’ın gizemli havası Akrepleri etkileyecektir. Heyecanlı ve coşkulu gece hayatıyla Budapeşte de Akreplerin güzel bir hafta sonu geçirebilecekleri yer olurken, gizemiyle Kapadokya, Mardin ve Urfa da Akreplere önerilen yerler…

YAY: AVUSTRALYA, BUDAPEŞTE

Keşfetmeyi seven Yaylar için en iyi tatil rotaları Avustralya ve Budapeşte. Maceracı Yaylar için fethedeceği yer ne kadar uzak olursa olsun fark etmez, bu nedenle Avustralya, geniş toprakları ve mistik yerel kültürüyle, outdoor aktiviteleriyle bu burcun vazgeçilmezi olabilir… Gece hayatı ve çingeneleri ile Budapeşte de Yaylara renkli bir hafta sonu rotası olabilir.

Sosyal Medya İle Değişen Tatil Anlayışımız