Robotlar Pandemiye Dur Diyor

Robotlar Pandemiye Dur Diyor

Koronavirüs ile birlikte ülkeler virüsün yayılışını durdurmak için insan etkileşimini kısıtlama yoluna giderken, robotlar insanlardan boşalan alanları dolduruyor. Koronavirüs salgını sonrası virüsün insandan insana çok hızlı bulaşması sebebiyle zorunlu olarak ilan edilen “sosyal mesafe” kısıtlaması insanların birbirleri arasında mesafe koymasına neden olurken, robotlarla insanlar arasındaki mesafeyi ise kısaltıyor.

Koronavirüs öncesi fabrikalardaki üretimden perakende sektörüne kadar özellikle ticareti ve ekonomiyi etkileyecek alanlarda insanların yerini alacağı konuşulan robotlar şimdi ise koronavirüs salgının yoğun görüldüğü ülkelerdeki hastanelerde, kamuya açık alanların ilaçlanmasında ve kişiler arasındaki sosyal mesafeyi denetlemek için kullanılıyor.

Bağlantı Noktası bu ay kapak sayfalarına ‘Pandemi İle Mücadelede Robotik Dönem’ konusunu taşıyor. Perakende sektöründen eğlenceye kadar hayatın her alanında yavaş yavaş yerini alan robotların yeni koronavirüs (Covid-19) salgını ile birlikte sağlık sektöründe kullanım alanları genişliyor.  

Dergimiz bu ay da iletişim, ulaştırma ve teknoloji dünyasından güncel haberlerle karşınızda. Keyifli okumalar dileği ile…

Hoşçakalın.