PTT HEDEFLERİNE EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

PTT HEDEFLERİNE EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

177 yıllık kurum olan PTT, 18 ayrı dalda, Türkiye’nin her noktasına hizmetlerini götürmeye devam ediyor. Hiçbir bankanın olmadığı 1.792, hiçbir ATM’nin yer almadığı 175 yerde sadece PTT bulunuyor. PTT yılda 430 milyon klasik posta hizmetini de adreslerine ulaştırıyor.

Posta sektörünün öncüsü olan PTT, her geçen gün iş çeşitliliğini arttırıyor. Posta hizmetleri, bankacılık hizmetleri ve lojistik hizmetleri çatısı altında, 18 ayrı dalda hizmet veriyor.

Hiçbir bankanın olmadığı 1.792, hiçbir ATM’nin yer almadığı 175 yerde sadece PTT bulunuyor. 177 yaşında olan kurum, hizmetlerin aksaması için 8 bin 439 aracı ile Türkiye’yi her gün bir baştan bir başa dolaşıyor.

PTT, Otomatik Mektup Sistemi (OMAS), Hızlı Kabul Sistemi (HKS) Cihet İyileştirme Sistemi (CİS), Araç Takip Sistemi (ATS) ve El Terminali gibi modern teknolojileri kullanarak hizmet sunuyor. Kurum, modern iş yerleri ve mobil araçlarıyla Türkiye’nin her noktasına ulaşıyor. Yılda 430 milyon klasik posta gönderisini adreslerine ulaştıran PTT, Evrensel Posta Hizmet Yükümlüsü olarak 53 mobil PTT iş yeriyle görev alıyor.

174 ÜLKEDE KARGO FAALİYETİ YÜRÜTÜYOR
PTT, kargo ve lojistik işinde de öncülüğünü sürdürüyor. 174 ülkede kargo ve lojistik hizmeti veren kurum, Kayıtlı Maddeler Ayrım Sistemi  ve Otomatik Kargo Ayrım Sistemleriyle ayrılan kargoları, belirtilen adreslere ulaştırıyor. PTT bu kapsamda, 62 milyon Pttkargo, 28 bin ton Haç Umre kargosunu taşıdı.

Pttcell ile 400 bin aktif abonesi bulunan tarihi kurumumuz, Pttcell ile hesaplı konuşma, SMS ve mobil internet hizmetlerini sunuyor. Türkiye’nin en güvenilir 3 boyutlu alışveriş sitesini hayata geçiren PTT, 2 bin 178 firma ve marka, 1.4 milyondan fazla üyesiyle faaliyetlerini sürdürüyor.