Haber Turu / Mayıs 2020

Haber Turu / Mayıs 2020

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÜCRETSİZ TAKSİ HİZMETİ

Uber, İstanbul’da görev yapan sağlık çalışanlarının hastaneden evlerine dönerken ticari sarı taksileri ücretsiz kullanabilmelerini sağlayacak “Medikal Taksi” hizmetini 5.000 ücretsiz yolculuk ile başlattı. Uber Medikal Taksi, sağlık çalışanlarının bir form doldurarak yolculuk talebinde bulunduğu ve ardından yolculuğun telefon üzerinden planlandığı bir taksi rezervasyon hizmeti olacak. Hizmetten faydalanmak isteyen sağlık çalışanları, bu hizmet için özel olarak oluşturulan www.medikaltaksi.com internet sitesini ziyaret edebilirler.

INSTAGRAM’DA #İYİLİK ZAMANI

Instagram, Ramazan Ayı boyunca insanları dijital ortamda iyilik yapmaya ve bunu paylaşmaya teşvik eden global #Monthofgood (#İyilikZamanı) kampanyasını hayata geçirdi. Instagram’ın amacı bu kampanya ile insanların yaptıkları iyilikleri, küçük veya büyük, #Monthofgood ve #İyilikZamanı etiketleriyle paylaşmalarını ve arkadaşlarını etiketleyerek başkalarını da iyilik yapmaya teşvik etmelerini sağlamak. Instagram ayrıca, insanlara fikir vermek ve onları iyilik yapmaya teşvik etmek için Instagram üzerinden yapılabilecek iyilikler konusunda 17 fikir paylaştı.

HEPSİBURADA’DAN RAMAZAN DAYANIŞMA SEFERBERLİĞİ

Hepsiburada, İçişleri Bakanlığı koordinasyonu ile Ramazan ayı boyunca, 10 bin “Ramazan Dayanışma Paketi”ni tedarik ederek, ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Hepsiburada müşterileri de Ramazan Dayanışma Paketleri’nden satın alarak seferberliğe destek olabilecek. Hepsiburada müşterilerinin aldığı paketlerin ihtiyaç sahiplerine Türkiye genelinde ulaşması için lojistik ve kargo desteği de Hepsiburada tarafından üstlenilecek.

İLK ÇEVRİM İÇİ ÇOCUK FİLMLERİ FESTİVALİ YAPILDI

Çocukların sağlıklı bir hobi edinmelerine, sanatsal üretim gerçekleştirmelerine, sinemayla tanışmalarına ve erken yaşta sinema kültürü edinmelerine rehberlik etme hedefi ile gerçekleştirilen TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali’nin 16’ncısı bu yıla özel olarak dijital dünyaya taşındı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRSAK Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen festival, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yapılan Instagram ve YouTube canlı yayınlarıyla başladı.

İBB, KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİNİ DİJİTALE TAŞIDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı’nın “Evde Kültür Sanat” adıyla digital platforma taşıdığı etkinlikler, birbirinden zengin içeriklerle mayıs ayında da sürecek. Her hafta, belgesel, film gösterimleri ile çocuklar ve yetişkinler için daha önce sahnelenmiş Şehir Tiyatroları oyunları yayınlanacak. Mayıs ayı programını, kultursanat.ibb.istanbul adresinden, İBB Kültür mobil uygulamasında, İBB Kültür Sanat kanalından ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

AOYUN DEVİNDEN TÜRKİYE’DE STRATEJİK ORTAKLIK

Türkiye’nin en büyük dijital oyun mağazalarından Oyunfor.com, Almanya merkezli oyun şirketi Gameforge ile stratejik iş ortaklığını açıkladı. 75 ülkede 20’den fazla oyunuyla 450 milyondan fazla oyuncuya ulaşan Gameforge, Oyunfor’un kartlı ödemeye alternatif seçenekleri ve bölgesel, büyük internet kafe ağı kapsamıyla, Türkiye’deki milyonlarca kişilik oyuncu tabanını genişletirken, oyunseverlere çeşitli kolaylıklar ve kampanyalar sunacak.

BURCU ESMERSOY OPPO FIND X2 MODELİNİ ONLINE TANITTI

OPPO, ileri teknoloji kabiliyetini ve kararlılığını temsil eden yeni amiral gemisi Find X2’nin Türkiye lansmanını, Burcu Esmersoy’un moderatörlüğünde online olarak gerçekleştirdi. Find X2 modelinin mükemmeli yansıttığını söyleyen Burcu Esmersoy, “Yıllardır bu işin içinde olduğum için rahatlıkla söyleyebilirim ki gördüğüm en iyi kameralardan biri.” dedi.

LENOVO TÜRKİYE, WHATSAPP DANIŞMA HATTI’NI HİZMETE SUNDU

Lenovo Türkiye, dizüstü bilgisayar ve tabletle ilgili aklınıza gelebilecek tüm soruları sorarak, kendinize en uygun bilgisayarı almak için faydalanabileceğiniz WhatsApp Satış Danışma Hattı’nı hizmete açtı. Yeni bir bilgisayar alma ihtiyacı duyan herkes Lenovo’nun son teknoloji bilgisayarlarının her türlü teknik özelliğini ve bilmek istedikleri tüm ayrıntıları danışma hattından öğrenebilecek.