Gelecekte Bu Sosyal Medya Ağlarını Da Kullanacağız

Gelecekte Bu Sosyal Medya Ağlarını Da Kullanacağız

Vero, Care2, MyOpportunity ve Geni isimli sosyal medya uygulamaları uzmanlara göre yakın gelecekte en çok kullanılan uygulamalar olacak.

2018 yılında internet kullanıcısı sayısı 4 milyara ulaştı. Bu oran toplam dünya nüfusunun %53’lük dilimini oluşturuyor. Toplamda dünya nüfusunun %68’lik kısmı, diğer bir deyişle 5 milyarın üzerinde kullanıcı, bir veya birden fazla mobil cihaza ve akıllı telefona sahip. Sosyal medya kullanıcı sayısı istatistiklere 2018 yılında 3.2 milyar olarak yansıdı ve her geçen gün yeni bir sosyal medya ağı ile tanışıyoruz. Dijital Dönüşüm Danışmanı ve Me Consultancy kurucusu Murat Erdör, yükselişe geçen ve 5 yıl içerisinde hayatımızda daha fazla yer bulacak sosyal medya ağlarını açıkladı.

Murat Erdör’e göre yakın zamanda internet kullanıcılarının vakit geçirmeleri olası sosyal medya ağları şu şekilde:

VERO

2015 yılında ilk kullanıcıları ile buluşan Vero, Instagram sosyal medya ağına alternatif olarak gösteriliyor. Paylaşmayı seven ve sevdiklerinin paylaşımlarını yakından takip edenler için alternatif olabilecek ağlardan biri olan Vero, film, TV, müzik, kitap ve mekanlar ile ilgili paylaşmaları farklı bir arayüzüyle sunuyor. Platformun gelecekte hem sanatçılar hem de markalar için tercih edilen buluşma noktalarından biri olması öngörülüyor.

GOODREADS

Goodreads, kitap okumayı sevenleri buluşturan bir sosyal ağ. Kitapsevenler, kendi adlarına açabildikleri profil hesapları altında, geçmişten günümüze kadar okudukları kitapları kaydedebiliyor, onlar hakkında notlar alıp, yorum yapabiliyorlar. Sosyal ağ ile üye olan başka kullanıcılarla iletişime geçebilir, ilgi alanları aynı olan insanlarla tanışabilir, arkadaş olarak ekleyebilir ve mesajlaşabilirsiniz. 20 milyondan fazla üyesi bulunan Goodreads üzerinden 570 milyon adet kitap arasından arama yapabilirsiniz.

CARE2

Daha iyi bir dünya inşa etmeye kendini adayan bir ağ olan Care2, hayvan hakları, insan hakları, çevre, çocuk sağlığı ve refahı, eğitim, sağlık hakları, kadın hakları ve daha birçok toplumsal konuda duyarlı insanları birbirine bağlıyor. Kar amacı gütmeyen ve daha iyi bir dünya sloganıyla hareket eden insanları bir araya getiren ağın günümüzde 50 milyon civarında kullanıcısı bulunuyor.

MYOPPORTUNITY

İşini geliştirmek, büyütmek, yeni potansiyel müşterilere ulaşmak isteyen kullanıcılarını müşteri adaylarıyla bir araya getiren MyOpportunity, iş profesyonellerine ulaşmayı sağlayan bir iş ağı olarak işlev görüyor. 85 milyon aktif kullanıcısı bulunan ve her geçen gün büyüyen ağ, LinkedIn sosyal medya ağının rakipleri arasında yer alıyor.

GENI

2012 yılında faaliyete başlayan ancak son 2 yıldır yükselişe geçen Geni, kullanıcılarına kendi aile soyağacını oluşturma ve akrabalarını bir araya toplama imkanı sunuyor. Yeni akrabalar keşfetmek ve mevcut aile bireyleriyle irtibatta kalmak isteyen kullanıcıları buluşturan Geni’nin 130 milyona yakın kullanıcısı bulunuyor.