Geleceğimiz, Çocuklarımız…

Geleceğimiz, Çocuklarımız…

Yaklaşık 20 yıl önce başlayan ve hızını her geçen gün artıran teknolojik gelişmeler ve dijitalleşme, günlük hayatı ve alışkanlıkları tamamen değiştiriyor.

Gelecekte makinelerin, robotların ve yapay zekanın iş dünyasına ve günlük hayata daha fazla nüfuz edeceği konuşuluyor. Özellikle çocuklarımızın bu değişime, gelişmelere daha çok maruz kaldığı ortada. Ancak yaşanan tüm bu gelişmeler, günlük hayata dair önemli bazı alışkanlıkları unutturmamalı… Ailece yemek yemek, kitap okumak, fotoğraf albümü oluşturmak, beslenme alışkanlıklarını değiştirmemek, sağlık sorunlarını dijital mecralar yerine doktora sormak gibi basit alışkanlıkların, dijital dünya ile mücadele halinde bulunan bizler için kurtarıcı alışkanlıklar olacaktır.

Bağlantı Noktası bu ay kapak sayfalarına ‘çocuklara neden siber güvenlik eğitimi verilmeli?’ konusunu taşıyor. Dijital bir dünyanın içinde yaşayan çocuklarımızın, bu mecraların tehlikelerinden korunmak için bilmesi gereken önemli güvenlik kuralları bulunuyor. Detaylarını kapak haberimizde okuyacağınız tedbirlerle ve çocuklarımıza güzel alışkanlıklar kazandırarak, onları bu çağın tehlikelerinden korunmak daha kolay olacak.

Dergimiz bu ay da iletişim, ulaştırma ve teknoloji dünyasından güncel haberlerle karşınızda. Keyifli okumalar dileği ile…

Hoşçakalın.