Eti Maden Ürünleri PTT Güvencesi İle Dünyaya Ulaşacak

Eti Maden Ürünleri PTT Güvencesi İle Dünyaya Ulaşacak

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) ile Eti Maden İşletmeleri arasında iş birliği protokolü imzalandı. İmza törenine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ve ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürü Serkan Keleşer katıldı.

İmzalanan protokol ile Eti Maden İşletmelerinin ulusal ve uluslararası lojistik ihtiyaçları PTT güvencesi ile sağlanacak. Eti Maden çalışanları PTT’nin bankacılık tecrübesi ile PTT Kart avantajlarından yararlanabilecek. İmzalanan protokol sayesinde, iki stratejik kurumun 14’ün üzerinde iş kaleminde birlikte hareket edeceklerini kaydeden Turhan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunların içinde lojistikten kargo taşımacılığına, sigortacılık çözümlemelerinden bankacılık hizmetlerine kadar çok önemli hizmet kalemleri yer alıyor. Bir yanda 179 yıllık tecrübesini çağımızın teknolojisiyle birleştiren, yenilikçi ürün ve hizmetleriyle vatandaşımızın hayatını kolaylaştıran, yaygın hizmet ağıyla yurdumuzun dört bir yanına hizmet götüren Posta ve Telgraf Teşkilatımız var. Diğer yandaysa, stratejik yeraltı kaynağımız bor madenini işleyerek ürettiği enerjiyle ülkemizin geleceğini aydınlatan, Ar-Ge çalışmalarıyla borun kullanım alanını genişleterek her geçen gün ekonomimize katma değer üreten, dünyanın bor lideri, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğümüz var. Anlaşmanın ülkemiz ve milletimiz için hayırlı ve bereketli olacağına yürekten inanıyorum.”

PTT ile yapılan iş birliğiyle iki kurumun gücüne güç katacağını ve önemli bir kalite, zaman ve maliyet avantajı sağlayacağını kaydeden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, “Türkiye’nin yüz akı kurumlarımızdan birisi PTT, girdiği yeniden yapılanma süreciyle iştirak ve şirketleri ile birlikte; kargo, taşıma, nakliye ve lojistikten, personele dayalı hizmetler, e-ticaret ve tedarik zinciri uygulamaları gibi oldukça geniş bir yelpazede faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürüyor” ifadelerini kullandı. İş birliği hakkında bilgi veren Dönmez, protokolün bor ürünlerinin fabrikadan limanlara taşınması; birbirinin devamı ve tamamlayıcısı niteliğindeki iş makineleri, kara, deniz ve demir yolu ekipmanlarıyla gerçekleştirilen iş paketlerini ve her türlü personele dayalı hizmet alımlarını da kapsayacağını belirtti.

“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE KATKI SAĞLAYACAĞIZ”

Tarihi bir iş birliği anlaşmasını gerçekleştirdiklerini kaydeden PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, “Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 vizyonu çerçevesinde Sayın Bakanlarımızın liderliğinde, onların koymuş olduğu hedeflere ulaşabilme adına yaptığımız çalışmalardan, kardeş kuruluşumuz Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürümüz Serkan Bey ile beraber insanımızın himmetini, ülkemizin değerlerini daha iyi nasıl ileriye götürürüz diye oturup düşündük, çalıştık. Bu kapsamlı çalışmayı bugün imza ile noktalamış olacağız” diye konuştu. İmzalanan protokol ile ülke geleceğine büyük katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Bozgeyik, “Yaptığımız bu çalışma, her iki kurumumuzu verimlilik, etkinlik ve karlılık adına ileriye taşıyacak bir anlaşma olacak. Bu anlaşmayla sadece iş birliğimizi geliştirmeyeceğiz, işlerimizin daha başarılı yürüyebilmesi verimliliğini de ölçmüş olacağız.” dedi.

PTT ile imzalanan protokol kapsamında ürünlerini dünyanın dört bir yanına daha hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştıracaklarını ifade eden Eti Maden Genel Müdürü Serkan Keleşer ise şu ifadeleri kullandı: “Eti Madenimiz dünya bor rezervinin yaklaşık yüzde 73’üne sahip. Ürünlerimizi yaklaşık 100 ülkede 380 destinasyonda zamanında ulaştırıyoruz. Eğer bir müşterinin güvenini kaybedersek, ürünleri zamanında ulaştıramazsak bu bize kayıp olarak dönecektir. Lojistik de bu konuda yaptığımız işin en önemli ayağıdır. 3 hafta önce protokol çalışmalarına başladık. Bu konuda çok detaylı çalışmalar yaptık. Amacımız ürünleri yurtiçi faaliyet alanlarımızdan dünyanın 100 ülkesine zamanında ulaştırmaktır.”