Esnaflar Dijital Ortama Taşınıyor

Esnaflar Dijital Ortama Taşınıyor

Koronavirüsün hayatımızı birçok şekilde değiştirmeye devam ediyor. Değişimin başında ise zaten hayatımızda olan dijital ortamın daha da hızlıca her ala yayılması oldu.

Birçok işlemin dijital ortamda zaten yapılıyor olmasına alışıkken, bugüne kadar geleneksel ortamlarda müşterilerine ulaşan, esnafın ticaretlerini dijital ortama kaldırması, alıcı için normal, satıcı için yeni normal haline geldi.

Bu bağlamda, son bir ayda başta market, gıda, hızlı tüketim, temizlik, dezenfektan, kitap, oyuncak, küçük ev aletleri ve çocuk tekstili olmak üzere bazı kategorilerde e-ticaret sitelerinin satışları %200 arttı. E-ticarete başlamak isteyen kobi sayısı ise, 6 ayın ortalamasına kıyasla %50 artış gösterdi.

Ulaştırma, iletişim, teknoloji konusunda en yeni, en güncel haberleri okuyucusu ile buluşturan Bağlantı Noktası dergisi, bu ayki kapak haberinde online ortama taşınan kobilerle ilgili en güncel gelişmeleri okuyucusu ile paylaşıyor. Kapak haberimiz dışında da yine sektörle ilgili yeni gelişmeler, güvenlik konusunda uyarılar okuyucularımızı bekliyor.

Bir sonraki sayımızda görüşmek dileği ile…

Hoşçakalın.