E-Tanzim Ürünleri PTT Güvencesiyle Vatandaşla Buluşuyor

E-Tanzim Ürünleri PTT Güvencesiyle Vatandaşla Buluşuyor

Tüm ürünler, PTT Kargo ve Lojistik aracılığıyla vatandaşlara ulaştırılıyor. İnternet üzerinden tanzim satış ilk olarak Ankara özelinde gerçekleştiriliyor. Projenin ilerleyen günlerde başta İstanbul olmak üzere diğer illerde de devam etmesi planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla gıda fiyatlarındaki yükselişi önlemek için hayata geçirilen tanzim satış uygulaması, EPTTAVM’de de hizmete girdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın, “Tanzim satışlarını, Türkiye’nin Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com’da başlatıyoruz.” açıklamasının ardından ürünler, 14 Şubat’ta ePttAVM üzerinden de satışa sunuldu. PTT A.Ş. güvencesiyle başlatılan proje kapsamında, tarım ürünlerinin vatandaşa ulaşması sürecinde, aracı hizmet ücretlerinin ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Vatandaşlar, tanzim satış noktalarındaki ürünlere www.epttavm.com adresini kullanarak ulaşabiliyor.

8 ÇEŞİT SEBZE UYGUN FİYATLA EPTTAVM’DE

ePttAVM’de meyve ve sebzelerin satışları, tanzim fiyatlarıyla vatandaşa ulaşıyor. İlk etapta, salatalık, sivri biber, patlıcan, soğan, patates, domates, kırmızı biber, çarliston biber olmak üzere 8 çeşit ürün satışa sunuldu. Ürün çeşitlerinin gelecek dönemde daha da artması bekleniyor. Tüm ürünler, PTT Kargo ve Lojistik aracılığıyla vatandaşlara ulaştırılıyor. İnternet üzerinden tanzim satış ilk olarak Ankara özelinde gerçekleştiriliyor. Projenin ilerleyen günlerde başta İstanbul olmak üzere diğer illerde de devam etmesi planlanıyor. Satışlar, tanzim satış yerlerinde olduğu gibi 3 kilo sınırı ile gerçekleştiriliyor. Verilen siparişler aynı gün ya da ertesi gün adrese teslim ediliyor.

E-TANZİM SİSTEMİ NASIL İŞLİYOR?

Vatandaşlar tarafından verilen siparişler ilk olarak PTT çalışanları tarafından barkod oluşturularak tartılıp hazırlanıyor. Siparişler, uygun şartlarda ambalajlanıp, barkodu okutularak adres dökümü gerçekleştiriliyor. Adreslere göre ayrılıp dizilen siparişler, dağıtım yapan PTT araçlarıyla vatandaşa ulaştırılıyor. K

Tanzim satış fiyatları:

– Kırmızı biber, çarliston biber, sivri biber: 6 TL

– Salatalık: 4 TL

– Patlıcan: 4.50 TL

– Soğan, patates: 2 TL – Domates: 3 TL