Demir Ağlar Ülkeyi Sarmaya Devam Ediyor

Demir Ağlar Ülkeyi Sarmaya Devam Ediyor

Son yıllarda demiryolunun devlet politikası haline gelmesi ile bu alandaki yatırımlar da artarak devam ediyor. Hedef ise belli; yüksek hızlı ve hızlı demiryolu başta olmak üzere demiryolu ağı ile tüm Türkiye’yi sarmak.

Bu kapsamda bin 889 kilometre yüksek hızlı tren, bin 786 kilometre hızlı tren ve 429 kilometre konvansiyonel olmak üzere toplam 4 bin 104 kilometre yeni demiryolunun yapım çalışmaları sürüyor. Öte yandan, 152 kilometrelik hızlı tren hattının yapımı da ihale aşamasında.

Bağlantı Noktası dergisinin kasım sayısında, demiryolu yatırımlarını kapak sayfalarımıza taşıyoruz. Ülkemizde 2003 yılında 10 bin 959 kilometre olan toplam demiryolu ağı aradan geçen sürede %17 artarak 12 bin 803 kilometreye ulaştı, o dönemde YHT hattı yokken bin 213 kilometre de YHT hattının inşa edildi. Yeni hatlarla birlikte bu rakamların yakın zamanda artacağı öngörülüyor. Detaylar ise kapak haberimizde…

Bağlantı Noktası, bu ay yine dopdolu bir içerikle, okuyucularına, iletişim, teknoloji, güvenlik ve ulaştırma konularında yaşanan son gelişmeleri sunuyor.

Keyifli okumalar dileği ile…

Hoşçakalın…