Bu Gemi Yolcularını İstanbul’dan Alacak

Bu Gemi Yolcularını İstanbul’dan Alacak

Celestyal Crystal ile sırasıyla Volos, Girit, Santorini, Mikonos ve Atina gezilecek. Galataport’un bitmesi ve yeni havalimanıyla birlikte İstanbul gökyüzüyle denizin buluşma noktası olacak, 2020’de İstanbul konaklamalı seferler artacak.

Kurvaziyerler için önemli bir kesişme noktası olan İstanbul; yeniden kurvaziyer gemilerin rotasına giriyor. Celestyal Crystal bu sezon için İstanbul’a düzenli gelen tek kurvaziyer olacak; ilk tur 22 Ekim’de yapılacak. Celestyal Cruises’un yeni programı olan 7 gecelik Eclectic Aegean Turu için Celestyal Crystal gemisi, yolcularını İstanbul’dan alacak. Çoğunluğu Amerikalı 1.200 yabancı yolcusuyla birlikte Sarayburnu’na demirleyecek olan gemi; buradan Türk yolcularını da alarak rotasını Çanakkale’ye çevirecek. “Eklektik Ege” temasıyla gerçekleşecek turun destinasyonları arasında yine Yunan Adaları’nın en sevilenleri Santorini, Mikonos ve Girit ile Atina yer alıyor. Celestyal Cruises’un bu sezonki sürpriz destinasyonu ise Volos.

ÖNCE TRUVA VE ASSOS, SONRA VOLOS

Eklektik Ege turu Türk yolcularının biniş yapmasıyla İstanbul’dan başlayacak. 7 gecede 6 limanın gezileceği turda İstanbul’dan sonraki durak Çanakkale olacak. Gemi burada tam gün kalacak. Daha önce Çanakkale’yi gezmeyen Türk yolcular için bu tur Gelibolu ruhunu yaşamak için bir fırsat olacak. Burada misafirlere 3 seçenek sunuluyor. Ölümsüz şehir Truva, Anzak Koyu ve Dünya Mirası Listesindeki Assos Athena Tapınağı bu turlarla keşfedilecek. Sonra gemi rotayı Yunanistan’a çevirecek, ilk liman bir doğa harikası olan Volos… Volos, dev kayaların üzerine kurulan ve Unesco listesinde bulunan Meteora Manastırı ile cruise yolcularının merakla beklediği bir destinasyon…

SANTORİNİ VE MİKONOS’DA EŞSİZ GÜNBATIMLARI

Üçüncü durak Girit. Burada Avrupa’nın ilk uygarlıklarından biri olan Minos uygarlığının izlerini sürmek, Knossos Sarayı’nı gezip görmek ve zeytin adasından hediyelikler almak mümkün. Ertesi gün ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken yerlerden Santorini’de keşif zamanı. Turun beşinci durağı ise en kozmopolit adalardan Mikonos. Bu eğlence adasında yel değirmenlerine karşı güneşin eşsiz batışına tanıklık edebilir; Mikonos gecelerini yaşayabilirsiniz. Turun son durağı ise başkent Atina. Burada Akropolis tırmanışından sonra Plaka’nın dar sokaklarında kahve ve alışveriş keyfine zaman bulacaksınız. Eklektik Ege turları, 19 Kasım’a kadar her Çarşamba günü İstanbul’dan yolcularını alarak gerçekleşecek.

GÖKYÜZÜ VE DENİZ İSTANBUL’DA BULUŞACAK

Celestyal Cruises Türkiye Direktörü Özgü Alnıtemiz 2020 itibarıyla İstanbul’a seferlerin artacağını belirterek, “Galataport ve yeni havalimanıyla birlikte İstanbul gökyüzüyle denizin buluşma noktası olacak. İstanbul limanını dünya cruise sektörü dört gözle bekliyor.” diyor. Alnıtemiz şu bilgileri paylaşıyor: “Kurvaziyer sektörü ülkemiz için önemli bir sektör. Bu sektörün büyümesi için öncelikle altyapının gelişmesi lazım. Gemilerin Türkiye’ye gelmesi lazım. Altyapı gelişecek ki gemiler de gelecek. İstanbul uzak destinasyonun kesişme noktası. Bu yüzden de kurvaziyer için çok önemli bir destinasyon. İstanbul’un yeniden kurvaziyer rotasına alınmasını sadece biz değil dünyanın bütün cruise firmaları da dört gözle bekliyor. İstanbul yeni havalimanı ile birlikte Galataport’un da faaliyete geçmesiyle çok önemli bir hub yani merkez haline geliyor. Özellikle uzak destinasyonlardan gelen yolcular için tercih sebebi olacak.”