4. UPU Dünya CEO Forumu Gerçekleşti

4. UPU Dünya CEO Forumu Gerçekleşti

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve Posta sektörünün şekillenmesinde önemli bir platform olan UPU Dünya CEO Forumu 1 Ekim 2019 tarihinde Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da gerçekleşti. Posta sektörünün gelişimi için CEO’lar düzeyinde çok değerli çalışmaların yapıldığı, sektörün karar vericilerinin katılım sağladığı platformda konuşan PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, “Çalışmalarımızı sadece ticari kaygılarla değil, toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda üstlendiğimiz sorumlulukları başarıyla yerine getirme anlayışıyla yapıyoruz.” dedi.

Dünya Posta Birliği (UPU) İdari Konsey Başkanlığı görevini de yürüten Bozgeyik, UPU Dünya CEO Forumu’nda yaptığı konuşmada, 4’üncüsü düzenlenen forumun sektördeki önemli bir boşluğu doldurduğunu söyledi. Oldukça yoğun bir dönemde herkes için büyük önem arz eden UPU’nun olağanüstü kongresini tamamladıklarını hatırlatan Bozgeyik, birlik için son derece kritik bir dönemde üye ülkelerin yoğun müzakere sürecinden sonra ortak bir noktada buluşma iradesi göstermesinin önemli olduğunu dile getirdi.

CEO Forumu’nun, sektörün üst düzey karar vericilerini bir araya getirerek önemli bir platform sağladığını kaydeden Bozgeyik, “Sağlanan konsensüsden sonra artık odaklanılması gereken asıl meselelere yönelmeliyiz. Bu nedenle bu foruma büyük önem veriyorum ve devamlılığını sağlamamızın sektör için çok faydalı olacağına inanıyorum.” diye konuştu.

“Postadaki Dijital Bölünme: Yeniden Tanımlanmış Bir Misyon” temasıyla geçen yıl İstanbul’da gerçekleşen üçüncü forumu hatırlatan Bozgeyik, “Bu yılki ‘Değişim Çağında Yeni İşletme Modelleri’ teması, geçen yılki temayı tamamlayan bir bütünlük arz ediyor.” dedi. Bu ana tema altında blockchain girişimleri, yaşlanan popülasyona ve gençlere yönelik posta hizmetleriyle ilgili çok faydalı paneller yapıldığına değinen Bozgeyik, söz konusu panellerdeki tartışmaların tecrübe ve bilgi paylaşımı yapılmasını sağladığını belirtti.

Şirketlerin özelinde farklı tecrübe ve kazanımları bulunduğunu, küresel düzeyde ortak gelişim sağlayabilmek adına birbirini besleyen bir sistem çerçevesinde tecrübeleri paylaşabilmenin önem taşıdığını ifade eden Bozgeyik “Global düzeyde sağlayacağımız iş birliği, ortak gelişim için en önemli anahtar.” diye konuştu.

“SEKTÖRÜ BİZLER ŞEKİLLENDİRECEĞİZ”

2016’dan beri UPU’nun İdari Konsey Başkanlığını yürüten Bozgeyik, “Başkanlık sürecimde çok daha net gözlemlediğim için şunu söyleyebilirim ki uzmanlar düzeyinde yapılan çalışmaların başarıyla hayata geçebilmesi için karar vericilerin de bu süreçlerin içinde olması, bir araya gelmesi çok önemli. Sektörü şekillendirecek olan bizleriz. Dünya CEO Forumu da bunun için eşsiz bir platform sağlıyor. 2016’dan beri gerçekleştirilen bu organizasyonun devamlılığı hepimiz için faydalı olacak.” ifadelerini kullandı.

PTT AŞ TECRÜBELERİNİ DÜNYAYA ANLATTI

Türkiye’de geniş bir hizmet ağına sahip olan ve 179 yıldır faaliyetlerini geliştirerek müşterilerine güvenilir, kaliteli ve ulaşılabilir hizmet sunmayı amaçlayan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), uzun yıllara dayanan tecrübe ve birikimiyle dünya posta sektöründe söz sahibi bir konumda yer alıyor. Bu kapsamda PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ve beraberindeki heyet, dünyanın en büyük posta ve kargo fuarı olan Post Expo 2019’a katıldı. Posta operatörleri, kuryeler, e-ticaret şirketleri, sınır ötesi nakliyatçılar ve dağıtım şirketlerinin mevcut sorunlarını tartışmak ve küresel ölçekte iş ilişkileri kurmak amacıyla her yıl 100’den fazla ülkeden 4 binden fazla ziyaretçinin yer aldığı fuarda, PTT sektör temsilcilerine çalışmalarını anlattı.